Лазурит - «небесний камінь». Дуже красивий саме при сонячному світлі, програє при штучному освітленні. Це складний за структурою серосодержащий алюмосилікат натрію і кальцію. Східні купці продавали його, називаючи «бухарським лазуритом» або «вірменським каменем». Лазурит володіє сильним протизапальним, протиопікові, знеболюючим засобом при ударах.
Рекомендується носити лазурит на шиї в золотій оправі.
Назва «лазурит» походить від арабського слова azul - синява, небо и перського слова lazurite - синій. Інші назви мінералу і його різновидів: ляпіс-лазур, Лазурик, камінь неба.
Лікувальні властивості
У народній медицині існує думка, що лазурит є прекрасним засобом для відновлення зору. Для цього потрібно протягом декількох хвилин щодня вдивлятися в камінь. Літотерапевтьг припускають, що намисто з лазуриту знижують підвищений тиск, заспокоюють нерви, допомагають при безсонні н позбавляють від нічних кошмарів. У деяких країнах вироби з лазуриту або просто камінь рекомендують носити на животі вагітним жінкам. Вважається, що він охороняє майбутню маму від викиднів і полегшує напади токсикозу.
Талісмани і амулети
У якості талісману лазурит притягує до свого власника благополуччя, успіх, успіх і щасливу любов.