Гранат - камінь який веселить серце, надає бадьорість і оптимізм. Хто носить гранат - набуває владу над людьми. Вагітним жінкам камінь забезпечував благополучні пологи, давав життєві сили.
Гранат також вважають каменем закоханих. Подарунок персня з гранатом символізував запевнення в дружбі, любові, подяки. Неповнолітнім, а також дорослим при дітях носити гранат не рекомендують, так як він будить у людині і навколо нього любовні пристрасті. Гранат лікує серце, мозок і пам'ять.
Назва «гранат» походить від латинського Bagranurn - крупинка, зерно. Інші назви мінералу і його різновидів: шорломіт, меланіт, лейкогранат, карбункул, червець, Веніс, бечета, уральський гранат. Гранатами називають кілька мінералів, серед яких піроп, альмадін, гросуляр, спесартин та ін Гранат дуже схожий, формою і кольором, на зерна в плодах гранатового дерева. Старе російська назва граната - "Веніс".
Лікувальні властивості Вважається, що при захворюваннях легеневої системи (особливо при бронхітах) гранат слід носити на шиї оправлені в срібло. При високій температурі, захворюваннях горла, систематичних головних болях допомагає гранат, оправлений в золото і носиться на середньому пальці правої руки.
Талісмани і амулети Гранат - талісман скульпторів, художників, поетів, музикантів, модельєрів, режисерів, акторів, тобто всіх тих людей, чий успіх залежить від повної віддачі і пристрасності.