Гірський кришталь - різновид кварцу, найбільш поширений мікроелемент Землі. До різновидів даного мінералу необхідно віднести димчастий кришталь - раухтопаз, жовтий кришталь - цитрин, рожевий кварц - аметист, чорні просвечивающиеся кристали гірського кришталю, звані моріон.
Кришталь має дивовижні властивості полярності - викликати почуття прохолоди під час спеки, а в холодну погоду не дати вам озябнуть. Носити його рекомендують у вигляді кулона або намиста. Якщо робити «масаж» кристалом кварцу, переміщати його вздовж всього тіла на невеликій відстані, обертаючи за годинниковою стрілкою, людина заспокоюється і розслабляється.
Назва «кришталь» походить від грецького слова krystallos - лід. Інші назви мінералу: арабська алмаз, богемський алмаз.
Гірський кришталь є кварцем (двоокис кремнію). Кристали - прозорі. Іноді зустрічаються камені з зеленуватим і коричневим відтінками.
Лікувальні властивості У давньогрецьких міфах боги, герої і царі п'ють тільки з кришталевих кубків. У той час вважалося, що цей мінерал виганяє хвороби з води, тобто, кажучи сучасною мовою, дезинфікує її. У Тибеті лікарі прикладають кришталеві кулі до ран, щоб через камінь на уражене місце потрапляли сонячні промені, і таким чином лікують рани. Сучасні вчені відкрили секрет цього чудовою зцілення. Виявляється, при проходженні через кристал ультрафіолетові промені вбивають бактерії, що і сприяє швидкому лікуванню.
Талісмани і амулети У якості талісману кристали гірського кришталю залучають до власника любов, радість життя, симпатію інших людей, удачу, душевний комфорт і благополуччя.
Ще древні єгиптяни наділяли кварцосодержащіе породи поруч містичних властивостей: вважали, що в гірському кришталі укладена чарівна енергія.
Гірський кришталь - це прекрасний засіб для підвищення імунітету, зниження негативності навколишнього середовища, поліпшення діяльності мозку і емоційного настрою.