Аметист - це кварц, фіолетового кольору від темного до трохи помітного. Під тривалою дією сонячного світла темний аметист блідне.
Аметист є символом миролюбності, щирості, щиросердості. Його слід носити, коли вас мучать тривоги і хвилювання. Найкраще підійдуть для цього намиста або перстень. Його внутрішня енергетика допомагає знайти душевний спокій і внутрішню гармонію, зберегти здоров'я. Якщо ви закохані, ваші обранці подарують вам вірну любов. Деякі вдови і вдівці носили аметист на знак вічної любові до пішов з життя подружжю. Аметист тому є символом вірної, відданої любові, іноді його називають «вдовиним каменем».
Назва цього каменю в перекладі з давньогрецької означає "непьяний". Кажуть, що у аметиста є видатні здібності, і найголовніша з них охороняти людину від пияцтва, а якщо він все-таки випив - рятувати від сп'яніння. Славний камінь вбирає в себе винні пари, сам залишаючись при цьому абсолютно тверезим і безтурботно-фіолетовим.
Є й інша версія, чому аметист називається саме так, її придумали стародавні греки. Бог виноробства Бахус одного разу образився на людей. Ті, за своєю звичкою, зовсім перестали його почитати. Ображений Бахус вирішив помститися людям: перший зустрінутий їм людина буде розтерзаний тиграми.
Першою виявилася німфа Аметист. Вона йшла в храм богині полювання Діани. Коли люті звірі накинулися на ніжну німфу, вона почала благати: "Про прекрасна богиня Діана, спаси мене!" Тоді Діана перетворила Аметист в статую з чистого каменю. Побачивши це чудо, Бахус пошкодував про свою жорстокості. Він ніби кров вилив до статую виноградне вино, намагаючись пожвавити німфу. Але дівчина не ожила. Камінь лише змінив колір і став багряно-фіолетовим.
Якщо носити його в сріблі, то камінь буде сприяти дружнім контактам, діловим зустрічам, які обов'язково завершаться успіхом. Безплідним жінкам камінь допоможе знайти радість материнства, а чоловікам налагодити стосунки з власною дружиною.
Якщо аметист носити на шиї у золоті, він приводить організм до енергетичного рівноваги.
Якщо пити воду, в яку занурити на ніч аметист, це допоможе при простудних захворюваннях, очистить капіляри, вилікує печінку і нирки.
Аметист також зміцнює пам'ять, лікує шкірні захворювання. Вважають, що якщо покласти його перед сном під своє ліжко, можна позбутися «диявольських» спокус.
Якщо у вас засмучена нервова система, камінь допоможе керувати своїми емоціями.
Покладіть аметист під подушку, і він допоможе проти безсоння. Покладіть на лоб, і він зніме головний біль.
Назва мінерал отримав на честь грецької німфи Аметіс. Вважається, що камінь здатний захистити людину від алкогольного сп'яніння.
Та й саме слово походить від грецького amethystos - не п'яний. Інші назви мінералу і його різновидів: камінь Бахуса, камінь апостола Матвія, архієрейський камінь, вареник.
Аметист є різновидом кварцу. Забарвлення мінералів різна: фіолетова, від темно-пурпурної до рожевої, криваво-червона, лілово-фіолетова. Блиск - скляний.
Лікувальні властивості У Стародавньому Римі аметист клали в келих з вином, оскільки вважалося, що він оберігає людину від неконтрольованого пияцтва і навіть нейтралізує дію отрути. Вироби з аметистом носили під час епідемій, бо вірили, що він не дає інфекції проникнути в організм власника. Знахарки готували «аметистовий» напій: на ніч у посудину з водою клали кілька каменів і давання цей настій пити пацієнтам при високій температурі, різних запальних процесах. Сьогодні в літотерапії аметист використовується для поліпшення мозкового кровообігу, лікування безсоння, занепокоєння, нервових зривів. Вважається, що носиться на безіменному пальці правої руки аметист зміцнює імунітет, а носіння його в сережках допомагає поліпшити зір.
Талісмани і амулети
У якості талісману аметист служить захистом від гніву і невдоволення високопоставлених осіб. Є він також і амулетом від пияцтва.
Носити аметист рекомендується на безіменному пальці. Жінкам на лівій руці, чоловікам - на правій.
Аметист відомий людям з глибокої давнини. Але особливо популярний і любимо він став в епоху середньовіччя. Герой роману Анатоля Франса абат Гітрель так описує перстень єпископа: "Єпископ носить перстень як символ свого духовного шлюбу з церквою, а тому перстень повинен у відомому сенсі висловлювати своїм виглядом ідею чистоти і строгості життя.
Аметист, мабуть, вважається досить підходящим для прикраси пастирського персня. Його тому називають "єпископським каменем". Виблискує він помірним блиском. Він входить до числа дванадцяти каменів, вправлений в нагрудник європейського первосвященика. У християнській символіці він означає скромність і смиренність.