Янтар - один з складових еліксиру безсмертя, який запропонував папі Боніфацію VIII його особистий лікар.
Найкращими вважають види бурштину, які мають колір воску, прозорі і червоні з жовтуватим відтінком.
В давнину існувало повір'я: якщо покласти шматок бурштину на груди дружині, то під час сну вона визнається у всіх своїх поганих вчинках. Мартін Лютер носив у кишені шматок бурштину, щоб не утворилися камені в нирках.
Наприкінці XIX століття бурштин широко застосовувався для виготовлення курильних приналежностей як матеріал, який має бактерицидні властивості. Вважається, що бурштинові мундштуки знижують шкоду, яку завдають курінням, - бурштинова кислота захоплює і нейтралізує канцерогенні смоли.
Надітий близько до шиї, бурштин дає енергетичний імпульс сонних артеріях, очищає весь організм від шлаків. Бурштинове намисто навколо голови I оберігає від головного болю, поліпшує душевний стан і пом'якшує несприятливий вплив поганої погоди.
Цілющими є і прикраси з бурштину. Якщо носити бурштин на шиї, він може запобігти напад астми. Намисто з бурштину допомагають при розладах функції щитовидної залози, при хворобах вух, очей, горла. Пластинками з бурштину натирають віскі при головному болю, а також хворобливі суглоби при артритах. У Росії в одяг дитини або в складки його білизни зашивали янтарну намистину, щоб захистити від біди та хвороб.
Янтар є органогенних каменем. Забарвлення бурштину буває від світло-жовтого до червоно-коричневою. Зустрічаються камені практично чорного кольору. Серед ювелірів особливо цінуються шматочки бурштину з ув'язненими всередині них бульбашками повітря або води.
Лікувальні властивості У сучасній офіційній медицині бурштин використовують як сировину для одержання янтарної кислоти, яка є прекрасним біостимулятором. До того ж бурштинова кислота має антитоксичну, протизапальну і протівострессовим властивостями. У народній медицині здавна бурштин вважався мало не панацеєю від усіх хвороб. Знаменитий лікар Авіценна (Ібн Сіна) у своїх медичних трактатах призводить не один десяток рецептів, до складу яких входить бурштин. У польській народній медицині існує рецепт виготовлення настоянки з янтарю, яка допомагає абсолютно при всіх захворюваннях дихальної системи. Намисто з бурштину слід носити для очищення всього організму від шлаків і нормалізації діяльності щитовидної залози. Літотерапевт стверджують, що за допомогою бурштину виліковуються дуже багато захворювань, зокрема хвороби волосся і шкіри, порушення слуху і зору, бронхіти, астма, кишкові захворювання, інфекції сечовивідних шляхів, нервові захворювання (депресія тощо).
Янтар впливає на горлову чакру.
Талісмани і амулети Янтар є талісманом людей, що прагнуть налагодити зв'язки з минулим, - істориків, археологів, антропологів і вчителів високого рівня. Він допомагає людині налагодити зв'язок часів, з'єднати і синтезувати їх в повну картину, зробити правильні висновки, вчить точно прогнозувати події. Янтар - оберіг від злих духів, всілякої нежиті і нечисті, ворогів, недоброзичливців і переслідувачів. Камінь є оберегом від блискавки і пожеж, допомагає мандрівникам: дає їм надійний прихисток, а в морські подорожі оберігає від корабельних аварій. Янтар судів має універсальну властивість очищувати простір, душу і тіло.

Матеріал з сайту Женский сайт - красота и здоровье женщины