Алмаз - це, мабуть, найбыльш популярний, найбыльш коштовний камінь в світі. Діамант - це алмаз в обробленому вигляді. Зазвичай він безбарвний або має слабкі жовті, бурі, сірі, зелені, іноді рожеві відтінки, рідко - чорні. Існує близько 1000 сортів ювелірних алмазів.
Алмаз - символ твердості, хоробрості, невинності. Цей камінь надає власникові твердість і мужність, захищає члени його тіла. Вважалося, що алмаз дає і зберігає гостроту слуху, оберігає від смутку та чаклунства, злих духів. Якщо який-небудь чаклун захоче зачарувати власника алмазу, то все горе і невдачі перенесуться на нього самого. Дикий звір не нападе на людину, яка носить на собі алмаз. Камінь може вилікувати від лунатизму.
Алмаз повинен бути придбаний вільно, без примусу і насильства, тоді він матиме більшу силу. Камінь втратить силу через гріховності, нестриманості людини, яка його носить. Велику силу мають діаманти, які дістаються у спадок від матері - доньці, від батька - синові. Якщо ж ви їх купили, «працювати» на вас вони почнуть не одразу. Їх потрібно «приручати».
Алмази із зеленуватим відливом посилюють здатність жінки до дітородіння, допомагають нормальному перебігу вагітності і полегшують пологи. Вони лікують склероз, апоплексію, запобігають утворенню каменів, заспокоюють мігрень, рятують від ударів блискавки і пристріту.
Алмаз з внутрішніми плямами вважається нещасливим і фатальним каменем.
Алмаз пов'язаний з енергією Сонця і вживається як серцевий тонізуючий засіб. За переконаннями давніх, цей камінь ефективно омолоджує і забезпечує духовний розвиток. Якщо ви будете носити кільце з діамантом в золоті на безіменному пальці правої руки, то він дозволить вам відчути тонке вплив енергії на ваш організм. Не можна носити чужі каблучки з діамантом.
Вважається, що назва «алмаз» походить від грецького слова adamas - нездоланний, незламний. Ограновані алмази називаються діамантами. Ця назва походить від французького слова brilliant, що в перекладі на російську означає «блискучий».
Алмаз складається приблизно на 96-99,8% з вуглецю, 0,2-0,3% складають домішки хімічних елементів, таких як азот, кисень, алюміній, бор, кремній, марганець, мідь, залізо, нікель, титан, цинк та ін Безбарвні алмази зустрічаються рідко. Найчастіше вони мають будь-якої відтінок. У природі існують алмази, яскраво забарвлені в жовтий, помаранчевий, зелений, синій, блакитний, рожевий, коричневий, сірий і чорний кольори.
Блиск алмазу настільки характерний, що так і називається - алмазний.
Лікувальні властивості Ще в давні часи. Люди зрозуміли, що алмаз виліковує свого власника від психічних розладів: різних фобій, депресії, нервових зривів. Літотерапевт кажуть, що камінь коригує нервову систему людини і налаштовує її на здоровий спосіб життя. Тому вони рекомендують скористатися цією здатністю каменю для позбавлення від алкоголізму, неконтрольованого пияцтва, тютюнопаління і далі для лікування наркоманії. Крім того, алмаз вважається прекрасним жарознижуючим засобом, засобом для лікування запалення легенів, бронхітів, передміхурової залози, гепатиту, різних інфекцій і захворювань суглобів.
Талісмани і амулети У якості талісману алмаз можна носити на безіменному пальці лівої руки, а також у вигляді сережок або кулона, щоб камінь торкався шкіри. Він допоможе і в сердечних справах, і в роботі, але з однією умовою - наміри людини повинні бути чесними і моральними. Злодіям, вбивцям, шахраям і аферистам він принесе одні лише нещастя.