Топаз - каменем, який здатний викривати таємниці. З його допомогою можна було впливати на інших, підпорядкувати собі людей і викрити інтриги. Тому він отримав назву «каменя психологів», «каменя придворних».
Топаз буває самих різних колірних відтінків: від синього через блакитний і зелений до винно-жовтому, оранжевому, рожевому. Знаходять і безбарвні топази. За своїм хімічним складом топаз є фторомістким силікатом алюмінію.
Аюрведа вважає топаз дорогоцінним каменем, який надає енергетичний заряд інтелекту, здатний розпалювати пристрасть, зменшувати страх. Власникам його рекомендують носити на вказівному пальці правої руки, найкраще - у золотому кільці або у вигляді кулона на шиї.
Топаз здатний загострювати реакцію на навколишнє, розвиває інтуїцію, підсилює передчуття. Його високо цінують за красу. Цей камінь має і цілющими силами.
У давнину вважали, що золотий топаз сприяє зачаттю у безплідних і допомагає знайти радість материнства, він зцілює божевільних від божевілля, може лікувати захворювання печінки, відновлює нормальний зір при короткозорості. Топаз дає силу слабким, а жінкам - красу, здатний приносити багатство та визнання, зберігає оптимістичний погляд на життя.
Вважається також, що якщо носити на шиї топаз, обрамлений в срібло, то він полегшить напади астми, позбавить від безсоння, загострить смакові відчуття, вилікує подагру, допоможе при епілепсії. При хронічних захворюваннях застосування топазу підвищить ефективність інших методів оздоровлення. Цей камінь, крім того, використовували при лікуванні горла, запалення мигдалин, хворобах хребта.
В епоху географічних відкриттів вважали, що топаз може втихомирювати бурі, тому моряки, вирушаючи у морські подорожі, набували перстень з топазом.
Слово "топаз" походить від латинського topazus, імовірно висхідному до санскритської слову tapas - тепло або вогонь. Інші назви топазу: імперіал, бразильський рубін, важкоатлет (на Уралі).
Лікувальні властивості топазу Лікувальні властивості топазу відомі з давніх часів. Цілителі використовували цей камінь як засіб від отруєнь. У багатьох країнах за допомогою топазу лікували різні очні захворювання, наприклад короткозорість. Вважається, що цей камінь допомагає при нервових розладах, покращує сон, позбавляє від безсоння і нічних кошмарів. Літотерапевт припускають, що топаз є прекрасним засобом при хворобах печінки, жовчного міхура і селезінки. Цей чарівний камінь загострює смак. Деякі народні цілителі з допомогою топазу полегшують приступи бронхіальної астми, зупиняють кровотечі. Існує думка, що топаз потрібно носити на тілі для профілактики простудних захворювань і підвищення імунітету.
Талісмани і амулети Талісман з топазом використовують як засіб для залучення удачі, матеріального достатку, успіхів у професійній діяльності. Це талісман вчених, комерсантів і мандрівників. Талісман у вигляді кулона або брошки додасть господареві сил, допоможе подолати труднощі та досягти матеріального добробуту.
Цей камінь використовувався в якості амулета, здатного позбавити жінку від безпліддя, а чоловіка від статевої слабкості.

Матеріал з сайту Женский сайт - красота и здоровье женщины