Онікс - камінь ораторів, під час процесів його клали під язик, щоб вразити присутніх красномовством.
різнобарвно-смугасті, шаруваті халцедони з красивими візерунками називаються агатами. Якщо шари в зрізі каменю з прямими, паралельними один одному лініями - це онікс. Залежно від кольору таких смуг онікси розрізняють: сардонікс - бурі і білі смуги; карнеол - білі і червоні смуги; смугастий халцедон-онікс - білі і чорні смуги, сірі та білі смуги і т.д.
Випромінювання онікса корисно для збудження апетиту і нормалізації травлення.
Рекомендують носити амулети з оніксом на рівні сонячного сплетіння. Це допомагає при захворюваннях мозку, схильності до суїциду, при втраті апетиту і проносах, при хворобах печінки, запорах, глистів, ревматичних захворюваннях.
Назва «онікс» походить від грецького слова опух - ніготь. Інші назви мінералу і його різновидів: халцедон-онікс, карнеол-онікс, сардонікс, ногат.
Онікс є однією з різновидів агата. Забарвлення мінералів буває від темно-зеленого до світло-зеленій. Відмінною рисою онікса є смужки червоного, білого, бурого, чорного кольорів. Вважається, що чим смуги тонше, тим більшу цінність має камінь. Зустрічаються прозорі і непрозорі кристали.
Цей напівдорогоцінне каміння - різновид халцедону з тонкою плоскопараллельной полосчатостью. На відміну від інших агатів шари онікса контрастні за кольором.
Лікувальні властивості У народній медицині існує думка, що онікс лікує багато захворювань. Наприклад, якщо вироби з оніксу носити на тілі, то він поліпшить роботу практично всіх внутрішніх органів (особливо сприятливо вплив цього мінералу па нирки і печінка), полегшить стан метеозалежних людей, зміцнить хребет, поліпшить слух. Літотерапевт припускають, що онікс лікує нервові захворювання, депресію, знімає негативні наслідки стресових ситуацій, позбавляє від безсоння і нічних кошмарів. У деяких країнах вважається, що онікс здатний підвищити потенцію. Знавці лікувальних властивостей мінералів стверджують, що вода, настояна на оніксі, корисна при ожирінні: вона знижує апетит.
Онікс впливає на чакру сонячного сплетення.
Талісмани і амулети Онікс - талісман воєначальників, лідерів і першовідкривачів. Перстень з цим каменем притягує удачу, а також зміцнює дух, не даючи розгубитися у найскладнішій ситуації. Амулет, зроблений з оніксу, здатний оберегти від злих духів і чорних чаклунів. У деяких країнах вважається, що цей камінь, вставлений в перстень, береже людину від передчасної смерті.
Відомий цей мінерал з давнини, але у різних народів ставилися до нього по-різному. Так, на Сході він вважався нещасливим каменем. Араби називали онікс "аль джаз" - сумний. Єменські народи вважали, що він нагадує очі мертвої жінки, тому намагалися його швидше збути. У Китаї до копалень, де добували онікс, близько не підходили, боячись дурного ознаки. Зате французи вважали, що знайти цей камінь може тільки "чистий серцем і безгрішний в думках людина".
Як і агат, він - камінь-собака. Енергія цього каменя привносить в життя власника твердість і стабільність. Допомагає у проведенні ділових переговорів. Надає прагнення завершувати справи, не залишаючи нічого на потім, добре дисциплінує людину, змінює характер в сторону розсудливості і вміння прораховувати ситуацію. Дуже важко розворушити його силу, це камінь-тугодум.
Для того, щоб цей мінерал звернув на вас увагу, потрібно чимало терпіння. Спочатку він уважно ставиться до всього що відбувається навколо, і лише переконавшись у тому, що ви вносите свій посильний внесок у те, що відбувається, він починає вам помогать.Іздревле онікс шанували як камінь вождів. Вважалося, що він наділяв силою, забезпечував влада, могутність. Талісман з онікса охороняє від раптової смерті та замаху на життя.

Матеріал з сайту Женский сайт - красота и здоровье женщины