Хризоліт - Назва хризоліт походить від давньогрецьких слів chrysos - золотий і lithos - камінь. Слово "хризоліт" існувало вже в глибокій старовині.
Хризоліт - це гарний зелений дорогоцінний камінь, який завдяки своєму вишуканому кольором заслужив у шанувальників поетичну назву "вечірній смарагд" (при штучному освітленні жовтий відтінок зникає, і камінь здається чисто-зеленим), високо цінувався любителями каменів і прикрашав багато високохудожні ювелірні вироби на протязі багатьох років.
Назва хризоліт сягає своїм корінням до Стародавньої Греції. Пліній використовував його для позначення золотисто-жовтих каменів, і іноді помилково плутав хризоліт з топазом.
Колір хризоліту зелений з різними відтінками: золотистим, жовтим, фісташковим, трав'яним, оливковим, бурим. Забарвлення дуже рідко інтенсивна, найчастіше блідих тонів.
Лікувальні властивості хризоліту Хризоліт найчастіше використовують при нервових захворюваннях, захворюваннях серцево-судинної системи, різного роду невралгіях, для позбавлення від безсоння і нічних кошмарів. Літотерапевт вважають, що цей мінерал є прекрасним засобом для лікування очних хвороб і поліпшення зору. Деякі цілителі з допомогою хризоліту знімають біль у шлунку та в нирках. Цей мінерал можна використовувати при захворюваннях хребта, судин, а також простудних захворюваннях, викликаних переохолодженням. У літературі зустрічається твердження, що за допомогою хризоліти можна вилікувати заїкання. Хризоліт володіє багатьма лікувальними властивостями, притаманними мінералам зеленого кольору.
Хризоліт впливає на чакру сонячного сплетення.
Талісмани і амулети Хризоліт - талісман спортсменів, молодих людей, що ведуть активний спосіб життя, а також людей, що прагнуть до сімейного щастя. Талісманом може бути фігурка тварини або риби, зроблена з хризоліту. Для залучення достатку і стабільності в сім'ю фігурку ставлять у вітальні кімнаті на чільне місце.
Знавці рекомендують носити амулети з цього каменю для захисту від злих духів, нічних страхів, пристріту і заздрості.

Матеріал з сайту Женский сайт - красота и здоровье женщины