Смарагд - це прозорий різновид берилу зелених тонів, іноді з просинь. Його темно-зелені різновиди цінують вище за алмаз. Греки називали його «Каменем сяйва». На Русі смарагд вважали каменем мудрості, холоднокровності і надії.
Смарагд славився своєю властивістю протиотрути в суміші з молоком буйволиці; носить його повідомляв дар передбачення, рятував від туги і іпохондрії. Вважали, що пильний погляд на смарагд народжує силу і натхнення. Той, хто носить смарагд, звільняється від туги і безсоння, не бачить снів, бентежачих дух. Носити смарагд слід на мізинці.
Назва "смарагд" відноситься до зеленої різновиди Беррі "аквамарин" - до різновиду кольору морської хвилі. Інша назва смарагду - зелений лід.
Слово "смарагд" (англійське emerald) походить від перського слова, яке через такі змінені форми латинського smaragdus, як esmeraude, emeraude і esmeralde, дійшло до наших часів.
Лікувальні властивості Вважається, що смарагд стабілізує артеріальний тиск, знімає головні і суглобові болі, лікує захворювання шлунка, запалення сечового міхура, має антибактеріальну властивість (якщо його покласти в стакан з сирою водою, її можна пити без кип'ятіння). В давнину вважали, що камінь допомагає позбутися від курячої сліпоти, більма на оці, епілепсії. Сучасні літотерапевт стверджують, що власникові смарагду не загрожують нічні кошмари, безсоння, безпричинні страхи і підвищена стомлюваність.
Талісмани і амулети Смарагд - талісман годуючих матерів, мореплавців і мандрівників. Як амулет він захищає молодих юнаків та дівчат від порочних схильностей і схильності до розпусти. Творчим людям камінь дарує натхнення і душевний підйом, до ділових людей притягує успіх і удачу.
З смарагдом пов'язано багато забобонів. Так, вважали, що він робить благотворний вплив на очі. Смарагд - один з каменів, пов'язаних з Вищим духом. Вважається, що він приносить щастя тільки чистому, але безграмотного людині. А ось людям освіченим особливої ​​радості не подарує.
Цей камінь не виносить нещирості. Брехунам він приносить не тільки нещастя, але і хвороби. Оправлений в золото, цей камінь береже від усякої зарази і безсоння. Якщо ви подаруєте кому-небудь смарагд, на мові каменів цей дар означатиме побажання успіху, символізувати чистоту і вірність.