Гагат (чорна яшма) - камінь з яскравим блиском. Вважають, що він пом'якшує розлуку і зменшує душевний біль, а також охороняє від підступів чаклунів і привидів. Також існувало повір'я, що гагат охороняє людину від кошмарів, від страху, дає можливість виховати в собі сміливість. Часто гагат використовували чорні маги для викликання душ покійних.
Назву цей камінь отримав по річці Гагес в Південно-Західної Туреччини, інша версія: назва гагату "гішер" походить від вірменського слова "гішері" - "ніч". Інші назви мінералу і його різновидів: чорна яшма, чорний янтар, гішер.
Гагат є різновидом кам'яного вугілля. Забарвлення каменю чорна. Блиск - перламутровий, шовковистий.
Лікувальні властивості Вважається, що браслети з гагату допомагають при подагрі і судомах. Літотерапевт пропонують робити точкові масажі за допомогою гагатових кульок з метою профілактики суглобових захворювань. Вони стверджують, що платівки з цього каменю, якщо потримати їх 2-3 хвилини в долонях, знімають нервову напругу, позбавляють від стресу.
Талісмани і амулети У якості талісману і амулета гагат допомагає своєму власникові позбутися від нічних кошмарів, безпричинних страхів, безсоння. Оправлений у срібло (в золото його відправляти не можна), камінь стає талісманом мандрівників, лікарів, юристів.
Протягом століть цей чорний камінь надихав поетів, уособлюючи темряву південної ночі. З ним порівнювали очі і брови красуні. У поемі Шота Руставелі "Витязь у тигровій шкурі" гагат згаданий 30 разів.
Згідно з повір'ям, чорний колір каменя пов'язують з ніччю, отже, гагат оберігає сплячої людини від кошмарів. У Середні століття на Сході вважалося, що гагат сприятливо впливає на зір, допомагає від подагри і епілепсії.

Матеріал з сайту Женский сайт - красота и здоровье женщины