Олександрит - різновид хризоберилу. При штучному освітленні він червоно-фіолетоий, при денному стає темно-зеленим.
Давні люди вважали, що олександрит має магічні властивості. Двоїстість його кольору, на їхню думку, пов'язана з подвійністю крові людини - артеріальної і венозної. Тому олександрита приписували такі лікувальні властивості: зцілення серцево-судинної системи, зміцнення кровоносних судин. Олександрит зупиняє кровотечі, очищає кров. Камінь має ще одним прекрасним властивістю - він утихомирює власника, робить його згідливим, здатним до угоди. Олександрит необхідно обов'язково носити в парі, тобто потрібно мати комплект прикрас з александрита.
Назва «олександрит» було присвоєно мінералу на честь спадкоємця російського престолу Олександра. Інша назва - уральський хризо-берил
Лікувальні властивості Вважається, що олександрит благотворно впливає на кровотворення, допомагає вилікувати захворювання судин, сприяє очищенню крові, нормалізує артеріальний тиск. Сучасні літотерапевт стверджують, що носіння цього каменя у вигляді сережок оберігає від захворювань підшлункової залози, а носіння його в кулонах і перснях сприяє лікуванню захворювань селезінки і товстої і тонкої кишки.
Талісмани і амулети У якості талісману олександрит допомагає власникові стати більш спокійним, розсудливим, сприяє його зговірливості і комунікабельності. Його слід носити військовим, морякам, юристам, світським левам.